پنجشنبه 17 آذر 1401  

print

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران در جلسه شورای نهادهای حوزوی استان تهران :

رویکرد مسئله محوری دفترتبلیغات اسلامی راهبرد خروج جزیره ای مسایل و کارهاست

  • خلاصه :راهبرد مسئله محوری به صورت جدی توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به پژوهش و تحقیق درآمد که نتیجه بسیار قابل قبولی را از مقام معظم رهبری دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران، حجت الاسلام والمسلمین شیخ الاسلامی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران محور اصلی برگزاری این جلسه را تحلیل حوادث اخیر کشور با رویکرد مسئله محوری بیان کرد وی در ادامه بیان کرد: از سال 93 راهبرد مسئله محوری به صورت جدی توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به پژوهش و تحقیق درآمد که نتیجه بسیار قابل قبولی را از مقام معظم رهبری دریافت کردند. فلذا منطق مسئله محوری به عنوان یک برنامه اساسی در تمامی سازمان‌ها و مراکز کشور دنبال می‌شود که کارها را از صورت جزیره‌ای خارج کرده است و باعث به وجود آوردن هدف‌های مشترک شده است.

  در ادامه حجت الاسلام رحیمی صادق مدیر حوزه های علمیه تهران گفت : مراسم یاد بود شهید نوجوان علی‌وردی و یاد دیگر شهدا شاه چراغ، همزمان با اتفاقات این روزها درمدارس درحال برگزاریست که با توجه به ایجاد و زمینه سازی روحیه جهادی این امر، موجب شد بسیاری از دانشگاه های سراسر استان تهران درخواست برگزاری یادبود شهید علی وردی را به صورتی پرشور و حضور همه جانبه انجام دهند. که به مرور تبدیل به فراخوان گسترده شد. اما آنچه که شایسته این شهید بزرگوار باشد نیست. لذا تصمیم بر این شد که به مناسبت ایجاد و تداوم اسم یک خیابان اصلی به نام این شهید بزرگوار ثبت شود.

سپس  حجت الاسلام صادق زاده رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری که در ادامه این جلسه به تشریح اوضاع فرهنگی در کشور پرداخت و گفت: اوضاع فرهنگی در کشور بسیار دچار چالش‌ها و سوظن‌های مدیریتی است .

وی افزود:  در مفاهیم امروزی تبلیغات برای تاثیر بیشتر نیازمند 6 فاکتور هستیم و در غیر این صورت با حذف هرکدام از آنها تبلیغ تاثیر نمی‌گذارد که تمامی آن ها عبارتند از پیام گیرنده، پیام دهنده، اصل پیام، شیوه انتقال پیام زمان و مکان.

در ادامه این جلسه اسکندری مدیر کل راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی ضمن تشریح رویکرد مسئله محوری و چگونگی تقسیم این مسائل بر چهار محور، در پاسخ به پرسش به اینکه آیا تمامی موضوعات اساس مشکلات هستند بیان کرد: پژوهش های صورت گرفته تنها در 8 سال مورد تحقق انجام گرفته شده است و هیچ ادعایی مبنی بر اینکه تنها مشکلات جامعه اسلامی ایران در این 15 موضوع  خلاصه شود نیست .

وی گفت: اگر قرار بر اثر‌گزاری باشد باید تمایلی از سوی تمامی نهاد های فرهنگی  تاثیر گذار در جامعه برای برقراری تعامل و ارتباط و همچنین گسترش این امر فراتر از سازمان وجود داشته باشد.

در پایان این جلسه حجت الاسلام والمسلمین شیخ الاسلامی در مورد رویکرد ها و برنامه های اجرا شده در تهران بیان کردند: از جمله آموزش های مسئله محوری در بعضی امور به طور اخص نیاز به پیگیری دارند و نیازمند این استان نمی باشند در حالی که بعضی موضوعات برای حوزویان بسیار ضروری و جزو مهمترین بخش گذر زندگی آنان در تبلیغ است مانند: اخلاق تبلیغ، مشاوره خانواده، طراحی های صنعتی-فرهنگی و.... همگی از انجام شده ها با رویکرد مسئله محوری است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
ravabet.omomi@dte.ir
 (مدیریت پرتال)
021-66965119
تهران-خیابان انقلاب-پلاک951
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران
مجری سایت : شرکت سیگما